4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин!
4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин!
День, спрямований привернути увагу людства до прав тварин та їх добробуту, через те, що щодня брати наші менші опиняються на межі зникнення!
Рішення відзначати Всесвітній день захисту тварин було ухвалено 4 жовтня на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи, який проходив у Флоренції у 1931 році.
Дату 4 жовтня – обрали не випадково. Це день Франциска Ассамського – католицького святого, якого вважають покровителем тварин. За переказами, святий міг спілкуватися з тваринами.
У світі є багато речей, що загрожують нашим „меншим братам”. Щодня природні ресурси використовуються зі зловживанням, водно-болотні угіддя та ліси руйнуються через будівництво нових міст, а місця проживання живих істот перетворюють на асфальтні дороги. Крім того, незаконна торгівля дикою природою та браконьєрство призводять до зникнення цілих популяцій.
Згідно зі статистикою, щогодини з лиця Землі зникають безповоротно три види тварин. Щодня зникає понад 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більше ніж на третину.
Як кожен з нас може допомогти бездомним тваринам
§ Візьміть безпритульну тварину додому. За словами експертів, такі тварини найвідданіші. Вони стануть добрими друзями на довгі роки.
§ Також кожен може підтримати доброчинністю будь-який притулок для тварин в Україні. Більшість з них утримуються за фінансової підтримки небайдужих людей. Станьте одним з них.
§ Знайшли бездомну кішечку чи песика, а не можете взяти? Сфотографуйте тварину і виставте фото в інтернет. Можливо знайдеться для тварини господар.
§ Перш ніж купувати тварину, зайдіть на офіційний сайт будь-якого притулку і, можливо, ви знайдете друга, якого шукаєте.
День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту братів наших менших!
Коли йтимете сьогодні додому – нагодуйте бездомну тварину. І не соромтеся робити це кожного дня! Для нас – це прояв милосердя, а для них це можливість вижити!
Адже, як сказав Чарлі Чаплін: «Хто годує голодну тварину, той живить свою власну душу»!